Bukonių Šv. arkangelo Mykolo parapija

Mob. +370 686 80 524

www.facebook.com/Bukonių Šv. arkangelo Mykolo parapija

Dvasininkai

Klebonas – kun. teol. lic. Rimas MAČIULSKIS (Panoteriai)

Kviečiame į pamaldas
 Bukonių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
  • Šv. MIŠIOS
    Sekmadieniais 12 val.
    Šiokiadieniais (pagal susitarimą)
    Šeštadieniais (pagal susitarimą)
    Pirmąjį mėnesio penktadienį – Bukonių Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje
Atlaidai

Šv. Juozapo – kovo 19 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Švenčiausiosios Jėzaus Širdies (keliama į trečiąjį sekmadienį po Sekminių)
Šv. arkangelo Mykolo – rugsėjo 29 d.(keliama į artimiausią sekmadienį)

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 9 d. dekretą Nr. 253.

Gyvenvietės ir kaimai: Bukonys, Biržuliai, Dovydonys, Kačėnai, Mimainiai, Pasraučiai, Petrašiūnai, Rukuižiai, Šapova.

Bukonių Šv. arkangelo Mykolo parapija ribojasi su Siesikų, Panoterių, Žeimių, Šėtos ir Pagirių parapijomis.

Bendruomenė
Kviečiame dalyvauti parapijos tarnystėse ir programose!
  • Katechetė – ses. Pranciška Neringa Bubelytė FDCJ, mob. 8 860 765 20.
  • Pastoracinės tarybos pirmininko pavaduotoja – Elena Tuzovienė, mob. 8 682 565 45.
  • Atsakingoji už ligonių sielovadą, ekstraordinarinė Šv. Komunijos dalytoja – Dalia Autukienė, mob. 8 682 565 48.
  • Parapijos iždininkė – Audronė Marčiukaitienė.

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Bukonių Šv. arkangelo Mykolo parapija
Adresas Kačėnų g. 4, Bukonių k., 55414 Jonavos r.
Juridinio asmens kodas 291247090
Bankas AB „Swedbank“
A. s. LT167300010123101207

Apie bažnyčią ir parapiją
Bukonių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia yra Jonavos rajono šiaurėje, Bukonių kaime, prie Ukmergės–Šėtos kelio. Tinkuoto mūro. Pastatyta 1829 m., klasicistinė, stačiakampio plano, vienabokštė. Šventoriaus tvora akmenų mūro. (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 219)

Bažnyčios vidaus panorama (~2012 m.)

Medinę bažnyčią Bukonyse pastatė vietos dvarininkas Juozapas Hoppenas apie 1787 metus. Mūrinė bažnyčia pastatyta 1829 m.

XX amžiaus pradžioje, 1916–1917 m., bažnyčia buvo atnaujinta. Bukonių bažnyčios planą 1913 m. buvo parengęs žymus Lietuvos bažnyčių statytojas, inžinierius architektas Vaclovas Michnevičius.

Priešais kuklesnę už kitas šio laikotarpio šventoves bažnyčią yra mūriniai tinkuoti šventoriaus vartai su arkine anga ir frontonu su niša skluptūrai. Vartuose yra išlikę XIX a. du ornamentuoti geležiniai kryžiai.