Deltuvos Švč. Trejybės parapija

Dvasininkai

Klebonas – kun. teol. lic. Gintautas NAUDŽIŪNAS
1965 04 13 * 1997 12 07 * 2009 04 25
Žalgirių g. 1, Deltuva, 20306 Ukmergės r.
Tel. (340) 47 260, mob. +370 610 18 300
El. p.

Kviečiame į pamaldas
 Deltuvos Švč. Trejybės bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
  • ŠV. MIŠIOS bažnyčioje
    Sekmadieniais 11.30 val.
    Šiokiadieniais 9 val.
    Šeštadieniais 11 val.
  • ŠV. MIŠIOS Dainavos koplyčioje
    Sekmadieniais 13 val.
  • Gegužinės pamaldos 17 val.
  • Birželinės pamaldos 8 val.
  • Rožinio malda spalio mėnesį šv. Mišių metu 8 val
Atlaidai

Švenčiausios Trejybės – sekmadienis po Sekminių
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinės) – rugpjūčio 15 d.
Švč. Mergelės Marijos Gailestingumo Motinos – lapkričio 16 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

Parapijos teritorija
Pagal Kauno Arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 4 d. dekretą Nr. 237.

Gyvenvietės ir kaimai: Deltuva, Aleksandrava, Atikonys, Atkočiai, Baraučyzna, Bartkuškiai, Dainava, Diržiai, Dovydiškiai, Gintarai, Grizikai, Jakutiškiai, Jankogaliai, Jovaišai, Juodlaukiai, Jurginai, Kalveliai, Klimiškis, Kreiviai, Kryžiauka, Kurmėliai, Kvietieniai, Laibiškiai, Leonpolis, Liepeliai, Mikačiai, Mikailiškiai, Milašiūnai, Navikai, Nazariškiai, Paąžuoliai, Paberžė, Pagojė, Paliepė, Ratuliai, Rokai, Saliečiai, Sarapai, Sarosčiai, Seveikiai, Skynimai, Šemetiškiai, Tatkūnai, Užuraistis, Vidumiškis, Viliukai, Žalgiriai.

Deltuvos Švč. Trejybės parapija ribojasi su Panoterių, Siesikų, Ukmergės Švč. Trejybės, Pašilės, Pabaisko ir Veprių parapijomis bei Kaišiadorių vyskupija.

Bendruomenė

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Deltuvos Švč. Trejybės parapija
Adresas Deltuva, Ukmergės r. sav.
Juridinio asmens kodas 191255047
Bankas LUMINOR
A. s. LT854010042900041317

Apie bažnyčią ir parapiją
Deltuvos Švenčiausiosios Trejybės bažnyčia yra miestelio centre, šalia kelio Ukmergė–Kaunas, medinė, pastayta  1752 m.  Liaudies architektūros formų, turi neoklasicizmo bruožų. (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 200)

Bažnyčios vidaus panorama (~2011 m.)

Architektūros ir istorijos aprašas.

Pirmoji bažnyčia Deltuvoje pastatyta iki XV a. vidurio. 1468 m. bulėje ją mini popiežius Paulius II. Iki XVII a. nuolatinio kunigo Deltuvos parapija neturėjo, aptarnavo Siesikų parapijos klebonas. Parapija buvo skurdi, nes jos, kaip katalikų parapijos,  nerėmė Radvilos, tada perėmę Deltuvą savo žinion. Kai kur minima, kad ir pati Deltuvos bažnyčia priklausė protestantams. 1739 m. minima senoji, medinė, labai blogos būklės bažnyčia.

Nauja medinė, pušinių rąstų, bažnyčia pastatyta 1752 m. remiant Vilniaus vyskupui J. Zienkovičiui. Nuo XVIII a. pabaigos iki XIX a. vidurio veikė parapinė mokykla. Kunigo Šimkevičiaus rūpesčiu 1872 m. bažnyčia atnaujinta ir įgavo dabartinę išvaizdą. Bažnyčioje pamaldos (net ir pamokslai) vyko lietuviškai. 1899 m. buvo atnaujinti altoriai. 2010 m. perdažyta jos išorė.

Bažnyčia liaudies klasicizmo formų (turi ir neoklasicizmo bruožų), su trisiene apside, vienabokštė. Vidus 3 navų, yra 3 mediniai altoriai. Bažnyčioje yra XIX. a. pirmosios pusės Švč. Mergelės Marijos su Kūdikiu paveikslas su metalo aptaisais, XVIII a. šilkinis arnotas iš Slucko juostų. Šventoriaus tvora akmenų mūro, stovi medinė varpinė. Varpinę ir bažnyčią puošia ornamentiniai geležiniai kryžiai.

2001 metais prie bažnyčios pastatytas kryžius 1944–1955 m. žuvusiems partizanams atminti (autorius P. Kaziūnas).